image/svg+xml
image/svg+xml

Erasmus + Faydalanan Öğrencilerimiz


Öğrencilerimizin Erasmus Tecrübelerine Dair Notlar

"Tamamı ile bambaşka bir ortam bambaşka bir kültür ve bambaşka bir dil ve İngilizcem de mükemmel değildi. İlk gittiğim zaman iki gün salçalı ekmek yediğimi asla unutamam. Zamanla o yabancılığı ne yapacağıma dair içimde ki endişeyi üzerimden attım ve yeni hayatıma tamamıyla adapte oldum."
                                                                                                                                                                                                          Ali ACAR, İspanya"İspanya ile birlikte 9 ülkeyi gezme fırsatı buldum. Eğer erasmus yapmasaydım hayatım boyunca bu fırsatı elde edebilmem oldukça zor olacaktı. Üniversite hayatımda Erasmus yaptığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Oradaki arkadaşlarımla sosyal medyadan hala görüşüyorum ve iletişim halindeyim."
                                                                                                                                                                                                      Hilal AKPINAR, İspanya"Oviedo Üniversitesi de ayrı ayrı kampüs ve fakültelere sahipti. Türkiye’de olduğu gibi bir büyük kampüs içinde bütün fakülteler bulunmuyor. Ben orada İspanyolca kursu, İspanyolca ve İngilizce dersler aldım. Her ders kendi içinde teori ve pratik olarak ayrılıyor. Ve bir dersin iki hocası oluyor.  Aldığım dersler bana akademik anlamda çok şey kattı. Materyal tasarımı ve grup çalışmalarında arkadaşlarımla iletişim konusunda kendimi geliştirdim. Anlaşamadığımız zamanlarda İspanyolca olan kısımlarda her zaman bana yardımcı oldular. Onlar sayesinde pek çok İspanyolca kelime ve kalıp öğrendim."
                                                                                                                                                                                                 Merve ÇETİNKAYA, İspanya
"Erasmus size İngilizce olarak topluluk önünde konuşma, yazma, okuma,  bir projeye dâhil olma gibi birçok fırsat sağladığını söyleyebilirim. Bu arada derslerden bahsetmişken Erasmusa giden bütün öğrencilerin derslerin çoğundan kaldığı düşüncesini yıkmak isterim. Aslında derslere düzenli gidip, ders içerisindeki aktif olmaya çalışır ve ödevlerinizi eksiksiz yaparsanız derslerden geçebilirsiniz diye düşünüyorum. "
                                                                                                                                                                                            Rabia Dilara KARACA, İspanya"Alıştığınız her şey kısa bir süreliğine değişecek ve bu değişimler sayesinde kendinize çok şey katacaksınız. Vardığınız an tüm heyecanınızla etrafınıza şaşkın şaşkın bakmanız muhtemel. Yeni bir ülke, yeni bir dil, uymanız gereken yeni kurallar ve her şeyden önce yepyeni bir kültür. Öğreneceğiniz, deneyimleriniz arasına katacağınız o kadar çok şey var ki. Olasılıklar bile insanı mutlu etmeye yetiyor bu aşamada."
                                                                                                                                                                                             Tuğba COŞKUN, İspanyaÖğrencilerimizin Erasmus'a dair paylaşımlarının daha detaylı haline aşağıdaki dosyalardan bulabilirsiniz.